FK Olympia Praha - FK Fotbal Třinec 0:0

11.03.2018 | Christos Providas

Zápas odstartovaly dvě střelecké navštívenky. Nejprve hostující Buchvaldek proměřil pozornost našeho brankáře Stejskala, který jeho střelu v poklidu kryl. Pak na opačné straně pozdravil Frizoni z úhlu třineckého golmana Palečka, který rovněž bez problému situaci vyřešil. Na další střelu, která už byla mnohem nebezpečnější, si museli diváci počkat až do poslední minuty prvního poločasu.

Naštěstí Mišůn stačil do střely Buchvaldka včas skočit a zblokovat jí na rohový kop. I ve druhém dějství utkání měl Třinec víc ze hry, ale do šancí jsme ho nepouštěli. Bohužel ale ani my jsme se na dostřel Palečkovy branky nedostali. Dvacet minut před koncem ale přišla největší, a jak se později ukázalo, i jediná vyložená šance střetnutí. Gólovou střelu Šumbery stačil naštěstí před brankovou čárou vykopnout Broukal. A tak jsme se s druhým týmem FNL a jedním aspirantem na postup do nejvyšší domácí soutěže rozešli bez branek.

Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Vlček,

žluté karty Moulazimis, Rothe, Broukal, Giditz - Ilko, Joukl.

232 diváků.

Olympia: Stejskal - Mišůn, Broukal, Fišl - Moulazimis, Rothe, Giditz (89. Liener), Frizoni - Jukl (65. Vasileiu), Keita (77. Hejný), Katidis. Asistent trenéra: Oldřich Pařízek.

Třinec: Paleček - Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín - Ižvolt (73. Janošík), Vaněk, Buchvaldek (87. Joukl), Šumbera - Dedič. Trenér: Jiří Neček.

Jiří Neček: „Oba týmy potřebovaly body, my k udržení postupového místa, domácí k udržení se v první polovině tabulky. Proto hru provázela značná nervozita, zejména v začátku utkání, která během zápasu přešla v mnoho osobních soubojů bez střeleckých příležitostí. Tu největší jsme měli dvacet minut před koncem, kterou ale Šumbera neproměnil. Remízu ale rozhodně za ztrátu neberu."

Oldřich Pařízek: „Věděli jsme o síle Třince, připravovali jsme se na něj. Hrál velmi dobře, měl víc ze hry, což my zase nahrazovali bojovností. Kdo by vstřelil v zápase gól, asi by vyhrál. Nestalo se, body se nakonec dělily."

Generální ředitel a majitel FK Olympia Praha Angelos  Goulis: „Trenér Motti Iwanir je od středečního dne po infarktu hospitalizován v nemocnici. Všichni mu držíme palce a přejeme mu brzké uzdravení. Než se tak stane, mužstvo povede do dalších zápasů asistent Oldřich Pařízek."

Loučení v městě perníku

Zápas o poslední body v letošním ročníku Fortuna národní ligy vybojujeme v pátek v Pardubicích

Stejskal v nominaci „21"

Česká fotbalová jednadvacítka sehraje dva přípravné zápasy s Rakouskem (31. května v Zell am See a 3. června v Kuchlu).

Tříbodává záchrana

Základ ke konečnému vysokému vítězství jsme položili už v prvním poločase po jednom z nejlepších výkonů jara. Ve 14. minutě...

Nedělní povinnost: ZVÍTĚZIT!

FK Ústí nad Labem – FK Olympia Praha